Nagroda im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski | Agnieszka Michalik | 4 grudnia 2018

05.12.2018

Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP przyznała Nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w teatrach dramatycznych w sezonie 2017/2018 absolwentce WTT: Agnieszce Michalik za rolę DI w spektaklu „Raz-Dwa-Raz. A na co nam dobroć” na podstawie „Cmentarzyska samochodów” Fernando Arrabala w reżyserii Andrzeja St. Dziuka, zagraną na scenie Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.

Uroczyste wręczenie Nagrody odbędzie się 10 grudnia 2018 roku o godzinie 12.00 w siedzibie ZASP w Warszawie (al. Ujazdowskie 45, Sala konferencyjna).

Jak czytamy na stronie Teatru im. St. I. Witkiewicza:

Agnieszka Michalik w 2017 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Jej spektakle dyplomowe to dyplom aktorski „Wiele hałasu o nic” w reżyserii Briana Michaelsa, gdzie zagrała rolę Beatrycze, oraz dyplom taneczny „Out cry” w reżyserii i choreografii Edana Gorlickiego.
W Teatrze Witkacego pracuje od kwietnia 2017 roku.
Role w Teatrze Witkacego:
Muśka – „Dom widzących ducha”, w reż. Agata Biziuk (2017).
DI. – „RAZ – DWA – RAZ” Fernando Arrabal, reż. Andrzej St. Dziuk (2018)
Postać IV, Asystentka, May – „Beckett. Cięcie czasu”, Samuel Beckett, inscenizacja: Jacek Zięba-Jasiński (2018)

W trakcie studiów stworzyła kilka projektów i spektakli, z których bardziej znaczące to: „Uwaga Dramat” prezentowany m.in. podczas otwarcia Międzynarodowej Konferencji/Festiwalu Współczesnej Sztuki Tanecznej Ekotopie Kultury 2014 w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach oraz „Miasto ślepców”, za które otrzymała indywidualną nagrodę od prof. Jana Peszka na XXII Ogólnopolskim Otwartym Festiwalu Teatralnym ODEON w Andrychowie. Jako wykonawczyni brała udział m.in. w spektaklu Gliwickiego Teatru Muzycznego I have a dream w reżyserii Rogera Lybecka i Jana Astroma oraz parateatralnym projekcie Mistyfikantorium organizowanym przez Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach (Oddział Muzeum Śląskiego) w ramach twórczych obchodów setnej rocznicy urodzin Tadeusza Kantora. W roku akademickim 2016/2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Przekazywanie swojej pasji i umiejętności innym (w szczególności dzieciom i młodzieży) zajmują ważne miejsce w jej działalności artystycznej. Jest instruktorem tańca oraz warsztatów teatralnych.

Źródło: https://www.zasp.pl/index.php?page=Pages&id=1767