Spektakl „Do jutra, do jutra!” | 40 Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi | 9-15.05 (online)

10.05.2022

40. Jubileuszowy Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi odbędzie się w dniach 9-15 maja 2022 r. Podczas festiwalu będzie możliwość zobaczenia spektaklu dyplomowego studentów IV roku „Do jutra, do jutra!” w reż. Macieja Sajura w formie online. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Reżyseria: Maciej Sajur
Dramaturgia: Maciej Sajur, Jakub Klimaszewski
Scenariusz: Maciej Sajur, Jakub Klimaszewski
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Asystenci reżysera: Jakub Klimaszewski, Jan Sarata, Adam Zuber
Scenografia i kostiumy: Natalia Paczkowska, Natalia Niziołek
Choreografia i ruch sceniczny: Jan Sarata
Reżyseria i realizacja światła: Michał Wawrzyniak
Realizacja dźwięku: Szymon Schaefer
Wykonanie elementów scenograficznych i obsługa sceny: Marian Pawski, Krzysztof Kowolik
Koordynacja, promocja: Marcelina Kubies, Alicja Kubies
Obsada: Martyna Dyląg, Jori Gerula, Sandra Guzowska, Zuzanna Jeglorz, Aleksandra Kądziołka, Patrycja Marszałek, Natalia Myczewska, Jakub Nawrot, Maja Pinczewska, Natalia Pitry, Karolina Stępień, Dawid Tas, Adam Zuber oraz Asia

Spektakl „Do jutra, do jutra!” jest fikcyjną opowieścią o próbie odtworzenia nieistniejącego przedstawienia dyplomowego „Trzy siostry” Czechowa, którego premiera z powodu pandemii nigdy nie doszła do skutku. Studenci po wielu miesiącach spotykają się na scenie ponownie i po raz kolejny, pomimo różnych problemów, podejmują walkę o dokończenie spektaklu. Sprawdzają, co z ówczesnej pracy pozostało, jak bardzo zmieniło się ich postrzeganie świata w perspektywie czasu i różnych wydarzeń, które miały miejsce w życiorysach ich ról. Może niektóre sceny z Czechowa znajdą swoje szczególnie mocne odbicie w ich obecnej rzeczywistości, a inne z kolei zupełnie się zdezaktualizują. Spektakl będzie odpowiedzią na pytanie o kondycję młodych artystów w chwili kończenia studiów wyższych i wchodzenia w zawód, w niezwykle trudnym czasie pandemii oraz narastających wokół napięć. Tak, jak niektórzy bohaterowie „Trzech sióstr” Czechowa nieustannie marzą o „Moskwie”, tęsknią za nią, martwią się o to, czy kiedykolwiek uda im się tam znaleźć, tak samo bohaterowie spektaklu „Do jutra, do jutra!” starają się określić, za czym tak naprawdę tęsknią, o czym marzą, czego się boją, z czym na co dzień muszą się zmagać oraz zastanawiają się nad tym, co przyniesie im tytułowe „jutro”. Spektakl jest poetycką, barwną, chwilami zabawną przypowieścią o ludziach (młodych aktorkach i aktorach), którzy docierają do punktu, gdzie własne pragnienia trzeba zderzyć z rzeczywistością. Czy uda im się dokończyć przekładany w nieskończoność projekt? Czy spektakl, a właściwie od dawna oczekiwane spotkanie z widzem okaże się spełnieniem ich wieloletnich marzeń?   

W spektaklu wykorzystano fragmenty dramatu “Trzy siostry” (три сестры) A. Czechowa w przekładzie Natalii Gałczyńskiej.

W spektaklu wykorzystano utwory: „Work” Charlotte Day Wilson, „All that she wants” Clea Vincent, „I go to sleep” ANIKA

Link do nagrania: (1104) DO JUTRA, DO JUTRA! – YouTube

40. Festiwal Szkół Teatralnych