"Bal manekinów" w OCH-TEARZE z udziałem absolwentów WTT

3 maja 2018

27.04 w OCH-TEATRZE miała miejsce premiera spektaklu "Bal manekinów" w reżyserii Jerzego Stuhra z udziałem absolwentów Akademia Sztuk Teatralnych - Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Zachęcamy do przeczytania recenzji Anny Piniewskiej:

"Nagle zapala się światło, rozbrzmiewa muzyka, a postaci-manekiny powoli zaczynają budzić się do życia. Akt pierwszy otwiera scena, która pokazuje, że reżyser w dobrym guście wyeksponował kreacyjny i wizualny potencjał tekstu Jasieńskiego. Aktorzy mechanicznie, w niezwykłym skupieniu oddają ruchy rozpoznawania własnej budowy i możliwości manekinów, które zaraz w ekstazie wykrzykną: „Jaka to radość poruszać się!”. Ta radość i wolność zarazem celebrowane są w tańcu na tyle sprawnie, że widz może się poczuć jakby uczestniczył w przedstawieniu teatru ruchu. W końcu dwa lata temu „Bal manekinów” był wystawiony jako dyplom PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, po czym Stuhr zdecydował się przenieść go na deski Och-Teatru, zachowując trzon zespołu. Wiemy zatem, że mamy do czynienia z ludźmi na odpowiednim miejscu."

"Bal manekinów"

Reżyseria: Jerzy Stuhr 

Obsada: Nina Minor, Maria Bijak, Jacobina Blüm, Agnieszka Borkowska, Aleksandra Grącka, Klaudia Gryboś, Marek Bula, Michał Misza Czorny, Bartłomiej Gąsior, Patryk Gnaś, Daniel Leżoń, Jędrzej Taranek, Maciej Stuhr, Andrzej Deskur, Wojciech Chorąży, Michał Breitenwald, Andrzej Dębski