neanderland BIENNALE z udziałem WTT

12 czerwca 2017

W tym roku Międzynarodowy Festiwal neanderland BIENNALE w niemieckiej Nadrenii Północnej-Westfalii odbędzie się z udziałem grupy studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu

To międzynarodowe spotkanie profesjonalych zespołów z z trzech krajów - Niemiec, Polski i Francji - a dokładnie regionów Nadrenia Północna-Westfalia, Śląsk i Nord-Pas de Calais w ramach współpracy podjętej w ramach partnerstwa na podstawie „Wspólnej Deklaracji Współpracy“. 

Festiwal ma na celu stworzenie nowatorskich rozwiązań służących współpracy, nawiązywania partnerstw pomiędzy artystami - to wielokulturowe spotkanie bazujęce na formach teatru ulicznego, otwartych formatów spotkań.

Wydział zapreznetuje się na dwóch wydarzeniach:

Legendy brzegów / Uferlegenden

Światowa premiera spektaklu LEGENDY BRZEGÓW porwie widzów w świat fantastycznych baśni, pełnych wilków, smoków i tragicznych historii miłosnych. Ceniony reżyser Brian Michaels sięgnął do legend Wülfrath, Bondues i Bytomia i na nowo opowiedział po jednej legendzie każdego z tych miast. Spektakl rozpocznie się od przemarszu przez Śródmieście, któremu towarzyszyć będą uczniowie z Gimnazjum Miejskiego wyposażeni w maski i kukiełki oraz grupa bębniarzy Hakuna Matata z Wülfrath. Punktem kulminacyjnym będzie przejście z publicznością nad zaczarowany staw Krappsteich w parku Angergarten, gdzie każda z legend zostanie przedstawiona trzykrotnie. 

Miejsce: 
park Angergarten
Wiedenhofer Straße
Wülfrath

W razie deszczu: 
hala sportowa
Goethestraße 23
Wülfrath

Polecane miejsca parkingowe:
Parking przy ratuszu, Am Rathaus 1, ok. 4 minuty pieszo od miejsca przedstawienia

Dostęp: 
bez barier dla osób niepełnosprawnych

Legendy brzegów – tylko miejsca stojące!

Występują: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Jacobina Blum, Michał Czorny, Sabina Romańczak, Jarosław Mysona, Mikołąj Wnęt, Marek Bula, Ewelina Sobieraj, Mateusz Ulczok, Mateusz Lisiecki, Daniel Leżoń.

Horyzonty / Horizonte

W naszym dzisiejszym świecie niemal wszystko jest w ruchu, a jednocześnie granice ponownie stały się elementem determinującym. Czy to rzeczywiste bariery czy też takie, które sami sobie stawiamy. Granice zawężają horyzonty, które roztaczają się przed nami i które w zasadzie powinny poszerzać nasze pole widzenia. Ustawiają w głowach kolosalne znaki stopu, utrudniając nam patrzenie na świat.

Stałe pozostawanie w ruchu ludzi, idei, kultur, technologii i języków jest faktem, który ciągle pokonuje wszelkie granice. Ta nieustanna wymiana pociąga za sobą procesy, które czasem nas wyprzedzają, otwierając nam jednocześnie nowe perspektywy, nowe widoki i nowe horyzonty. Przekraczanie granic stało się dla nas wszystkich codziennością.

Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna Wydział Teatru Tańca w Bytomiu przygotuje na ten wieczór trzy powiązane ze sobą performanse łączące te zagadnienia. Niewerbalny spektakl, który w języku obrazów i ciała przeniesie nas poza wszelkie granice.

Rynek
40822 Mettmann

Alternatywa na wypadek deszczu: 
hala neandertalska
Gottfried-Wetzel-Str. 7
40822 Mettmann

Polecane miejsca parkingowe dla obu lokalizacji: 
parking w Königshofgalerie
Am Königshof
40822 Mettmann

Wstęp: 
Betaal wat de häs – zapłata po przedstawieniu, według uznania.

Dostęp: 
Rynek - występują pewne bariery dla osób niepełnosprawnych (na ulicy Adlerstraße), kocie łby na Rynku; hala neandertalska: bez barier dla osób niepełnosprawnych

Niewiele miejsc siedzących, w większości miejsca stojące 

Występują: Marysia Bijak, Ewelina Sobieraj, Aga Borkowska/ Jarek Mysona, Mikołaj Wnęt, Marek Bula/ Jacobina Blum, Sabina Romańczak, Daniel Leżoń.

Zapraszamy!