Premiera spektaklu "Lorem Ipsum" w wykonaniu studentów i absolwentów Wydziału Teatru Tańca

6 lipca 2018

Owacją na stojąco zakończył się występ teatru tańca Vagabond Physical Collective, który zaprezentował spektakl “Lorem Ipsum” 29 czerwca w sali Suwalskiego Ośrodka Kultury w reżyserii - suwalczanina i absolwenta Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu - Pawła Urbanowicza. 

Młodzi artyści zaprezentowali formę teatralną nieznaną w naszym mieście, wprawiając  czasami w konsternację widownię, stąd oklaski przerywające spektakl, a czasami nawet pojedyncze wybuchy śmiechu.  Spektakl toczy się bez dialogów, a emocje aktorzy przekazują w  tańcu, gestem i mimiką. Całość  okraszona jest rzewną, nostalgiczną, piękną muzyką przedwojennych pszlagierów, wspaniale dopełniając  spektakl.

“Lorem Ipsum” to autorski spektakl teatru tańca traktujący o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

Reżyserem spektaklu jest Paweł Urbanowicz, suwalczanin, członek nieformalnego kolektywu artystycznego Vagabond Physical Collective wywodzącego się z Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie. Na scenie wystąpili: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona.

Spektakl zrealizowano  w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Suwałk przyznanego Pawłowi Urbanowiczowi, młodemu reżyserowi, aktorowi i tancerzowi pochodzącemu z Suwałk. Spektakl powstał  we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej “Nie Po Drodze”, Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, Gawlock Pictures oraz dzięki wsparciu sponsorów.

Źródło: dwutygodniksuwalski.pl/jedyny-taki-spektakl