Bal manekinów | reż. Jerzy Stuhr

Premiera spektaklu dyplomowego  studentów IV WTT roku Bal manekinów w reż.  prof. dr hab. Jerzego Stuhra odbyła się 14 października 2016 roku w  Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu z udziałem rektor PWST prof. dr hab. Doroty Segdy, kanclerza PWST Franciszka Gałuszki, prezydenta Bytomia Damiana Bartyli i jego zastępcy Anety Latacz oraz bardzo licznych zaproszonych gości.

Reżyser spektaklu Jerzy Stuhr stwierdził, że tekst Bruno Jasieńskiego Bal manekinów okazał się idealnym materiałem do pracy nad spektaklem dyplomowym na Wydziale Teatru Tańca  PWST w Bytomiu. Przygotowanie taneczno-ruchowe studentów w zderzeniu z tekstem utworu dało możliwość do niezwykłego uruchomienia wyobraźni młodych aktorów zarówno w planie formalnym, jak i konstrukcji psychologicznej postaci. To także przygoda w poszukiwaniu różnych stylów teatralnych, od farsy po groteskę. A wszystko w szalonym kalejdoskopie ruchu, tańca, pantomimy. Piękna opowieść o tym, jak manekin chciał zostać człowiekiem, wszedł na chwilę w świat ludzi i bardzo się rozczarował.

Serdecznie zapraszamy na spektakl!

Kolejna prezentacja: 27 października 2016 r. o godz.19:00 w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach, ul. Mikołowska 26.

http://www.bytom.pl/spektakl-dyplomowy-wyrezyserowany-przez-mistrza

Zdjęcia prezentowane w galerii zdjęć wykonała Mirosława Łukaszek

BAL MANEKINÓW REŻYSERIA JERZY STUHR