DYPLOMY PWST WTT

CARSON CITY SPEKTAKL DYPLOMOWY STUDENTÓW IV ROKU WTT, REŻYSERIA WOJCIECH FARUGA

9 marca 2016

Wojciech Faruga, Przemysław Kazusek

CARSON CITY
SZEŚĆ PIEŚNI O KONIACH W JĘZYKU OBCYM


Małe, ciche, wręcz niepokojąco nijakie miasteczko w Newadzie: białe płotki, idealnie skoszone trawniki, perfekcyjne zachody słońca. To tutaj w latach dwudziestych zeszłego wieku dokonano pierwszej egzekucji w komorze gazowej, która była wynalazkiem zaskakująco amerykańskim. Teraz mieszkańcy Carson są podskórnie zarażeni śmiercią, przenika ich ona do wewnątrz. Katastrofa ciągle wisi tu w powietrzu. Mimo pozornego spokoju wydaje się, że tyka tu jakaś bomba, że to spokojne miasteczko musi zaraz oszaleć. Pojawiają się dwaj obcy mężczyźni – bez nazwiska i bez pamięci, działają jak katalizator, który przyspiesza reakcję. Ginie syn jednej z szanowanych obywatelek, mały bezbronny chłopiec i stopniowo dziwna determinacja ogarnia całe miasteczko: Stevena – dziennikarza lokalnej gazety, który ciągle próbuje się uporać z dziecięcymi wizjami uprowadzenia przez UFO, czy też pewnego popołudnia spędzonego z Panem od WFu; Lindę – matkę Stevena, która żyje w ciągłej depresji; Jennifer – zbyt przykładną dziewczynę, siostrę sparaliżowanej Alby; Benigno i jego brata – dwoje opiekujących się Albą pielęgniarzy; Annę – piękną i młodą żonę Edwarda, który jako lekarz zbyt często wyjeżdża w delegacje; oraz Virginię – matkę zabitego chłopca, która w odwecie za śmierć swojego dziecka zaczyna strzelać do wszystkich bezbronnych mieszkańców miasteczka.

Reżyseria: Wojciech Faruga
Dramaturgia: Tomasz Jękot
Przestrzeń: Grzegorz Layer
Kostiumy: Karolina Mazur

Obsada:
VIRGINIA – Sandra Kula
NIEZNAJOMY 1 – Kamil Baryła
NIEZNAJOMY 2 – Jakub Kruczek
STEVEN – Grzegorz Łabuda
LINDA – Anna Kądziołka
PAN OD WFu – Filip Meyer-Luters
JENNIFER – Amanda Barnaś
ALBA – Dorota Furmaniuk
BENIGNO – Mateusz Flis
BRAT BENIGNO – Tobiasz Berg
ANNA – Natalia Handzlik
EDWARD – Tomasz Lis

WIELE HAŁASU O NIC – SPEKTAKL STUDENTÓW WYDZIAŁU TEATRU TAŃCA W BYTOMIU

William Szekspir  Wiele hałasu o nic / Much Ado About Nothing

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

Przekład: Zofia Siwicka
Reżyseria: Brian Michaels
Choreografia: Daniela Komędera
Asystent reżysera: Katarzyna GorczycaKostiumy: Anna Zwiefka
Reżyser światła: Paweł MurlikRealizacja światła: Kamil Rogański

Obsada:
Don Pedro: Roman SłomkaDon John/ Antonio/ Sexton: Kamil PilarskiKlaudio: Paweł Urbanowicz
Benedyk: Andrzej MichalskiLeonato: Mikołaj PrynkiewiczBorachio : Krzysztof MikołajczykKonrad/ Brat Franciszek: Dariusz Nowak
Dogberry: Anna Mikuła/ Alicja Różańska
Hero: Ewelina ŚcianaBeatrycze: Agnieszka MichalikMałgorzata: Krystyna Dębicka

When is a comedy not a comedy?
When is seeing not believing?
Do we see what we see?
Do we hear what we hear?
And when does laughter lead to tragedy?
Well, when the worldis much adoaboutnothing.

OUT CRY – SPEKTAKL STUDENTÓW WYDZIAŁU TEATRU TAŃCA W BYTOMIU

Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu w choreografii Edana Gorlickiego.

Out Cry nie jest deklaracją. Nie przedstawia żadnego punktu widzenia. Nie jest oświadczeniem ani lekcją. Nie jest ani fikcją, ani faktem. Nie jest ani o Tobie, ani o mnie. Nie odpowiada na pytanie kim naprawdę jesteśmy. To nie jest spektakl o relacjach, nie będzie w nim duetów. Brak w nim konotacji genderowych i seksualnych treści. Nie usiłuje być niczym nowym. Nie jest intelektualnym bełkotem. To nie jest konceptualne poszukiwanie przestrzeni w czasie. Spektakl nie jest zabawny, metafizyczny ani filozoficzny. Nie udziela odpowiedzi na ważne pytania i ich nie stawia. Nie jest rozrywkowy, nie będzie głosowania na najlepszego tancerza. Mimo to Out Cry jest w nas, istnieje w naszych ciałach i stał się naszym małym protestem. Wiemy, że nie zmieni świata, ale być może wzbudzi w nas jakiekolwiek emocje.