WORK ON IT! | Premiera spektaklu dyplomowego już w ten weekend!

27.02.2024

serdecznie zapraszamy na pokazy premierowe „WORK ON IT!”, które odbędą się w najbliższy weekend w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK. 

To dla nas wyjątkowy moment – w tym roku akademickim obchodzimy 15 rocznicę Wydziału Teatru Tańca a najnowszy spektakl dyplomowy będzie efektem kształcenia według podstawy programowej, którą wprowadziliśmy 4 lata temu. Dotychczas tworzyliśmy oddzielnie spektakl taneczny i aktorski. Nowa formuła łączy kompetencje aktorskie i taneczne w jednym przedstawieniu. To nowa jakość, będąca odpowiedzią na przemiany widoczne od lat nie tylko w teatrze ale w sztukach widowiskowych w ogóle. Celem i misją Wydziału Teatru Tańca jest wnoszenie znaczącego wkładu w rozwój sztuk teatralnych i performatywnych.


Wizja ta osadzona jest w przekonaniu, iż bez względu na dokonywane w przyszłym życiu zawodowym wybory i ścieżki kariery, wiedza zdobyta z zakresu pogłębionej pracy nad świadomością ciała jako całością (tzw. cielesność aktora) – doskonalona i rozwijana w toku studiów poprzez fuzję aktorstwa dramatycznego i tańca – stanowi podstawę każdego aktu kreacji. Interdyscyplinarne podejście do warsztatu aktora pozwala nie tylko rozwijać otencjał indywidualny absolwentów, ale również stymulować środowiska twórcze i pobudzać je do odkrywania nowych lub rzadziej eksplorowanych terytoriów sztuki.

str. 5-6, 1.3. Misja i wizja Wydziału Teatru Tańca, Program studiów Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filii w Bytomiu.

Do realizacji nowego spektaklu dyplomowego zaprosiliśmy  wyjątkowy tandem twórczy – choreografkę Annę Krysiak związaną niegdyś artystycznie z Bytomiem i Śląskim Teatrem Tańca oraz zaangażowanego przez nią do współpracy Tomasza Cymermana – aktora, reżysera, dramaturga, absolwenta AST, z którym współpracowała przy wielu teatralnych produkcjach. W ostatnich miesiącach mogliśmy obserwować wyjątkowy proces twórczy łączący światy tańca i teatru. Jego efektem będzie prezentacja szerokich kompetencji artystycznych 15 studentów i studentek IV roku Wydziału Teatru Tańca.

Nie zdradzamy więcej. Przeżyjmy to razem – bądźcie z nami w najbliższy weekend!

Informacje o pokazach oraz link do biletów znajdują się na stronie Teatru AST w zakładce Repertuar.

Więcej o programie naszych studiów można przeczytać na stronie Studenci w zakładce Program studiów

Partnerzy:

Miasto Bytom

https://www.bytom.pl/

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

http://teatrrozbark.pl/

Patroni:

Klub Sezam Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

https://www.sezam.bytom.pl/

Sponsorzy:

SOLAR COMPANY S.A.

https://www.solar.com.pl/